02122676247 info@behsafamily.com

پرسش و پاسخ

من ۳  سال است که عقد کرده ام و ۱ سال است که عروسی کردم.
تقریباً هفته ای یکبار با همسرم رابطه جنسی داریم. ولی هر بار این رابطه برای من عذاب آوره و تنها برای اینکه شوهرم رو راضی کنم وارد رابطه جنسی میشم. من در حین رابطه جنسی در زیادی دارم، به متخصص زنان مراجعه کردم و بعد از بررسی های زیاد بهم گفته که هیچ مشکلی نیست ولی من همچنان درد دارم حین رابطه و به شدت از این موضوع ناراحتم، لطفاً کمکم کنید که چکار باید بکنم؟

با سلام
هرگونه درد در رابطه جنسی برای ما جای بررسی دارد و حتماً باید مورد ارزیابی کامل قرار بگیرد. این ارزیابی باید در حیطه جسمی و روانی باشد. شما مسیر درستی را طی نموده اید.حال که باانجام بررسی های جسمی علت خاص و یا اختلالی پیدا نشده است ، باید در پی کشف علل روانشناختی باشیم، تا با پیدا کردن علت درمان اختصاصی را آغاز نماییم. فقط به این نکته توجه داشته باشید که بررسی های جسمانی حتماً باید توسط متخصصین ماهر و کار بلد  صورت گیرد.

سلام، من ۲ سال است که ازدواج کردم ولی متاسفانه در رابطه جنسی ام مشکلاتی دارم. من بسیار سریع تحریک می شوم و خیلی زود، انزال برای من اتفاق می افتد. این مسئله واقعاً هم باعث کاهش اعتماد به نفس من شده و هم همسرم از رابطه جنسی رضایت دارد، می خواست کمکم کنید که آیا اصلاً این موضوع یه بیماریه و یا طبیعیه؟ برای حلش چکار باید بکنم؟

با سلام 
در پاسخ به این سوال باید بگوییم، بله، زود انزالی یک اختلال در عملکرد جنسی است که باید درمان شود.
زود انزالی علل مختلفی دارد، از جمله علل روانشناختی مثل اضطراب بالا، وسواس و...  همچنین علل فیزیولوژیک نیز می تواند دخیل باشد. لذا ابتدا باید با مراجعه به سکس تراپ بررسی های کامل صورت و سپس با درمان اختصاصی آغاز شود. در این مورد نیز می توان از درمان های دارویی و یا رفتار درمانی و تکنیک های اختصاصی استفاده کرد که بنا به علت این اختلال و شرایط خاص هر مراجع ، شیوه درمانی توسط درمانگر انتخاب و اجرا می شود.

سلام آقای دکتر.، واقعاً از دخالت های مادر شوهرم خسته شدم، دیگه واقعاً کلافم کرده، خواهش میکنم بهم بگید چکار باید بکنم؟

با سلام
متاسفانه افراد زیادی با مشکلاتی از این قبیل به ما مراجعه می کنند، در بسیاری از این موارد مشکل اصلی از مرزبندی های ناسالمی است که در روابط شکل گرفته است. و این مسئله با توجه به جو فرهنگی غالب در جامعه ما و در هم تنیدگی های خانواده ها زیاد دیده می شود. این موارد حتماً نیاز به بررسی و انجام مشاوره و خانواده درمانی تخصصی دارند تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود.

پرسش های خود را به صورت کامل یادداشت فرمایید.